לבד על הגבעה' מתאר ברגישות רבה את חייה של קבוצת אנשים על רקע תקופה סוערת ורבת תהפוכות. הדמויות נוגעות ללב בלבטיהן, באהבותיהן ובניסיונותיהן למצוא מנוחה לגופן ולנפשן; והמאורעות שמתרחשים ברקע – מתוארים באופן מוחשי מאוד וגם מדויק מבחינה היסטורית. בצד עלילה דרמטית ומרתקת, הספר מעלה שאלות שהעסיקו את בני הזמן ההוא וחלקן הגדול מעסיק אותנו עד היום. שילוב זה בין איכות ספרותית ותיאור אמין של תקופה – הופך את 'לבד על הגבעה' לרומן היסטורי משובח.

ד"ר אמנון ז'קונט

עורך הספר

הסיפור זורם, סוחף, מביא להזדהות ולאמפתיה עם אווירת הראשוניות, על ציפיותיה, קשייה ותסכוליה, הסופרת מתארת בשפה עשירה וברגישות את התחושות: הבדידות והזרות מצד אחד, והשמחה והתקווה הפועמים בלבבות

זהו ספר מרתק המגיש לקורא בעת ובעונה אחת פרק היסטורי חשוב מתקופת הקמת היישוב, כפי שלא סופר עד היום, הסופרת מצליחה להכניס את הקורא פנימה לתוך השתלשלות האירועים ולהזדהות עם הדמויות.

שרה אהרוני

סופרת

היי מיכל,
את ראויה לכל שבח כי הסיפור כתוב נהדר - קולח, מעניין, וניכר שעשית עבודת תחקיר מאד יסודית ומעמיקה . כל הכבוד על המסע שעשית,
עוזית.

עוזית דגן

משוררת, סופרת, מטפלת זוגית ומשפחתית.

ערב השקה מרגש.

ערב ההשקה לספר "לבד על הגבעה" התקיים בספריה העירונית בכפר סבא, לפני אולם מלא מפה לפה. תחת הנחייתה של המשוררת עוזית דגן, נפרש סיפורו של הספר שכתבה מיכל זהבי, ושהיה רצוף ברגעים מרגשים, ביניהם מפגש של הסופרת עם אמנון אשרי, יליד קבוצת גבעות זייד, אותו לא פגשה מאז ילדותם.

הסופר אמנון ז'קונט – עורך הספר, כמו גם הסופרת שרה אהרוני וחברים נוספים מחוג היוצרים של  כפר סבא, נשאו דברים מהלב, וקראו קטעים מהספר.

את הערב הנעימה בשירתה הזמרת רחל וולשטיין.

בתמונות:

  1. מימין - מיכל זהבי, אמון אשרי ועוזית דגן

  2. משמאל – אמנון וורדה ז'קונט, טובה נווה, שרה אהרוני, מיכל זהבי ועוזית דגן

 

מצגת על הערב, כולל תמונות וסיפורים תועלה בדף הפייסבוק של הספר.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now